Wyprawka dla psa

drzwiczki dla psa

Zyskując czworonożnego przyjaciela należy się odpowiednio przygotować na jego przybycie. Zestaw niezbędnych przedmiotów może się różnić w zależności od wieku, rasy i charakteru psa. Jednak podstawowy zestaw wyprawki jest taki sam dla każdego psa.

Smycz i obroża lub szelki
Wybór szelek lub obroży dla psa to kwestia indywidualna przy psie potrafiącym chodzić na smyczy. W przypadku psów ciągnących lepiej sprawdzą się szelki, gdyż obroża może powodować podduszenie psa i uszkodzenia w obrębie szyi. Niezależnie od tego co się wybierze, należy dopasować je do wielkości psa. Natomiast smycz można wybrać określonej długości lub smycz automatyczną. Warto zwrócić uwagę na jej wielkość–zbyt szeroka z dużym karabińczykiem może stanowić zbyt duże obciążenie dla małego pieska.

Miski
Miski dla psów są plastikowe, ceramiczne i metalowe. Miski ceramiczne są ciężkie, dzięki czemu nie przesuwają się w trakcie jedzenia, natomiast przy zakupie misek metalowych lub plastikowych warto zwrócić uwagę, aby podstawa była antypoślizgowa. Miski powinny być dwie, jedna na wodę, a druga na karmę. Można również zakupić matę pod miski dla psa, która ochroni podłogę przed zachlapaniem czy zabrudzeniem pokarmem.

Jedzenie
Pokarm dla psów powinien być dostosowany do ich wieku, wielkości i indywidualnych potrzeb. Producenci oferują karmę dla psów starszych, po sterylizacji oraz karmy weterynaryjne, czyli takie które są dedykowane dla psów z określonymi schorzeniami. Na początek warto kupić pokarm, taki który pies dostawał w poprzednim domu i stopniowo mieszać z karmą wybraną przez opiekuna. Zminimalizuje to ryzyko wystąpienia problemów żołądkowo-jelitowych.

Miejsce do spania
Każdy pies powinien mieć zapewnione miejsce do spania, które będzie jego azylem i miejscem do relaksu. Legowisko dla psa powinno być dostosowane do jego wielkości. Może to być odpowiednia poduszka, miękka buda dla psa lub tradycyjne legowisko. Warto zwrócić uwagę na sposób czyszczenia legowiska, możliwość jego prania czy ściągnięcia pokrowca.

Zabawki
Zabawki dla psa różnią się w zależności od potrzeb czworonoga. Szczeniaki lubią wszelkiego rodzaju gryzaki dla psów, które złagodzą swędzenie dziąseł. Większość psów, niezależnie od wieku i rasy lubi też gryzaki dla psów, którymi mogą się świetnie bawić samodzielnie lub z opiekunem. Psy lubiące duże ilości ruchu chętnie bawią się piłkami, a jeśli planujemy nocne spacery można również kupić świecące piłki dla psów. Dla czworonogów lubiących intelektualne wyzwania lub przebywających długo samych bardzo dobrze sprawdzają się interaktywne zabawki dla psów. Pochowane w nich przysmaki i odkrycie jak je wydobyć zapewnią zajęcie i będą stymulować intelektualnie. Są to zabawki, które będą też bardzo dobrze zaspokajać naturalną potrzebę węszenia psa, gdyż to właśnie węch będzie głównym zmysłem do rozwiązania „zagadki”.

Technologia
Przed przybyciem Twojego czworonoga warto pomyśleć o swobodzie przemieszania się i zainstalować najlepsze drzwiczki na rynku, które raz na zawsze rozwiążą problem z wejściem i wyjściem Twojego pupila o dowolnej porze. Drzwiczki dla psa o eleganckim designie i wysokiej jakości materiałach. Dzięki specjalnym czujnikom na obroży i możliwości skorzystania z aplikacji na smartfona drzwiczki za pomocą nowoczesnej technologii zapewnią czworonogowi swobodę przemieszczania, a Tobie pozwolą się zrelaksować i mieć nad wszystkim kontrolę.

Inne akcesoria dla psów
Poza wymienionymi wcześniej niezbędnymi rzeczami do właściwej opieki nad psami są jeszcze inne, przydatne akcesoria. Szczotka lub trymer dla psa, który będzie dopasowany do rodzaju i długości sierści. Kaganiec, jeśli mamy do czynienia z psem, który ma problemy z agresją i istnieje ryzyko, że ugryzie człowieka lub innego czworonoga. Przydatne mogą być również buciki lub ubrania dla psa. Dotyczy to przede wszystkim psów delikatnych i małych ras, które mogą marznąć podczas zimniejszych dni. Jeśli chodzi o buciki dla psa, to są one szczególnie przydatne, gdy chodniki są posypywane solą, która może ranić delikatne opuszki psich łap.

Kup teraz!
Uwolnij swoje zwierzę