Kot w naszym domu, warto!

drzwiczki dla kota

Dobrze wychowany kot potrafi się odwdzięczyć swojemu opiekunowi. Z doświadczenia wiem, że lepiej mieć więcej niż jednego kota. Koty bardzo ożywiają dom i słodko potrafią leżeć czy spać na krześle, łóżku czy meblach. Odpowiednie traktowanie i wychowanie kota sprawia, że zachowuje się wtedy jak pies. Potrafi często miauczeć, chodzić za swoim opiekunem i być wpatrzonym w niego jak w obrazek. Jednocześnie dalej widać osobowość kocią (na szczęście) bowiem nigdy on nie będzie psem, który często ciągle spoufala się wobec swojego właściciela (nic w tym złego w końcu to cechy psa). Więc błędnie się często kojarzy kota z niedostępnym indywidualistą. To odpowiednie wychowanie kota sprawia iż czujemy, że jest naprawdę bliżej Nas. Warto więc zainwestować w dobre wychowanie kota, ponieważ się Nam to zwróci z nawiązką. A jeśli chodzi o pieszczoty na przykład głaskanie po brzuszku, to trzeba powiedzieć, że są koty, które zawsze to uwielbiają bez względu na to czy wkładamy cały wysiłek w ich wychowanie. Natomiast mimo wszystko czy nasze koty lubią mniej czy więcej głaskania, warto dać z siebie wszystko jeśli chodzi o ich wychowanie. Bowiem to co było powiedziane wcześniej, że poczujemy tą wyjątkową bliskość a to jest najważniejsze.

Kot, obok psa, to jedno ze zwierząt najbliższych człowiekowi. Od stuleci żyje z nami pod jednym dachem, dzieli z człowiekiem jego dobre i złe dni. Często dzieli również dietę, chociaż najszczęśliwszy jest kiedy przynajmniej od czasu do czasu dostanie jakiś koci smakołyk. Ci którzy nie lubią kotów przypisują im najróżniejsze wady. Twierdzenie, ze kot jest fałszywy nie ma jednak żadnego uzasadnienia. To że czasem drapie nie oznacza, że robi to złośliwie, a jedynie pod wpływem instynktu samoobrony. Wielu ludzi niezwykle ceni te zwierzęta, zwłaszcza za interesującą zwierzęcą osobowość i przywiązanie – jeżeli jest mu w jakimś miejscu dobrze.
Tresura kota jest trudna. W przeciwieństwie do psów koty nie uznają ludzi za swoich przewodników. Jednakże w niektórych przypadkach przy dużej cierpliwości ze strony opiekuna zwierzęcia i dobrym traktowaniu można nauczyć kota takich zachowań jak siadania, skakania przez przeszkodę, podawania łapki. Koty potrafią także same nauczyć się otwierać drzwi – skacząc na klamkę. W zdecydowanej większości zwierzęta te nie lubią i unikają typowej tresury.

W naszych domach coraz częściej pojawiają się zwierzęta. Są to zarówno zwierzaki, które możemy zobaczyć na co dzień jak i egzemplarze egzotyczne. Wybór zależy bardzo często od naszego trybu pracy jak i możliwości, jakie możemy zapewnić pupilowi. Nadal jednak największą popularnością cieszą się psy i koty. Dlaczego warto mieć w domu kota? Miękkie i gładkie futerko tego zwierzęcia pozwala nam się odstresować. Ponadto koty to zwierzęta mało wymagające. Nie musimy biegać z nimi na spacer, wystarczy kuweta miska z wodą i jedzeniem, a także chwila uwagi byśmy zarówno my jak i nasz kot wpadli szczęśliwe życie. Kot jest doskonałym żartownisiem. Jego zabawy i popisy potrafią wywoływać wręcz salwy śmiechu. Taki puchaty towarzysz życia potrafi nam skutecznie umilić popołudnie.
Jak widać posiadanie kota to dobry pomysł na życie, w końcu każdy z nas powinien mieć możliwość odstresowania się i zabawy z naszym kudłatym przyjacielem. W końcu życie z kotem to lepsze życie. Najlepiej jak przekonacie się sami.

Kup teraz!
Uwolnij swoje zwierzę