Dlaczego warto mieć zwierzaka?

mieć zwierzaka

Zauważyłaś pewnie, że coraz więcej osób spaceruje ze swoimi czteronożnymi przyjaciółmi po ulicy. Zatrzymują się by, zwierzaki mogły dłużej zaczerpnąć świeżego powietrza. Nikogo już nie dziwią place zabaw wyłącznie dla zwierząt. Dlaczego warto sprawić sobie psa lub kota?
Czy zwierzę w domu to utrapienie, a może sama radość?

Koniec z samotnością.

Zwierzak w domu odrywa od smutku, jest codziennym towarzyszem na dobre i na złe. Kocha cię bezinteresownie, rozwesela i motywuje do działania. Mając pupila, zyskasz kogoś, do kogo będziesz mogła się przytulić, do kogo będziesz mogła mówić i kim będziesz mieć, się opiekować. To bardzo ważne, by móc mieć dla kogo żyć. Zarówno pies jak i kot rozładowuje stres i napięcie i podobno opiekunowie czworonogów żyją dłużej.

Nareszcie zaczniesz się ruszać.

Pies wymaga wyprowadzania kilka razy dziennie, to właśnie jego wyjścia za potrzebą zmotywują także ciebie do wyjścia z domu. Ruch to zdrowie, a codzienne spacery z psiakiem na pewno ci nie zaszkodzą, jedynie poprawią twoją kondycję i ustrzegą przed chorobami np. otyłością.

Nie kupuj – przygarnij.

Zdecydowałaś się na to, że w twoim domu pojawi się zwierzę? Nie kupuj go, uratuj życie i przygarnij psiaka lub kotka ze schroniska. Nie ma nic piękniejszego od uratowania komuś życia od klatek i przepełnionych schronisk. Nie obawiaj się, zwierzęta w schroniskach są pod opieką weterynarzy i wolontariuszy, którzy udzielą ci wszelkich informacji na nurtujące cię pytania.

Zwierze to nie zabawka.

Zanim podejmiesz stuprocentową decyzję, że chcesz mieć zwierze- zastanów się. Nie podejmuj pochopnych decyzji. Pomyśl, czy znajdziesz czas na spacery, obowiązkowe szczepienia czy w razie choroby będzie cię stać na poniesienie dodatkowych kosztów związanych z leczeniem.
Zwierzątko wymaga także częstszego odkurzania i sprzątania, a w trakcie wyjazdu na urlop czy wakacje- zabrania go ze sobą lub znalezienia mu domu tymczasowego.

Kup teraz!
Uwolnij swoje zwierzę