Sposoby na aktywny spacer z psem

aktywny spacer z psem

Nieodłącznym elementem posiadania psa są spacery. Dziennie powinniśmy wyprowadzać naszego pupila około 3-4 razy. Jeśli mieszkamy w domu, to oprócz wypuszczania psa na ogródek, powinniśmy przynajmniej raz dziennie zabrać go na długi spacer. Jest to ważne, gdyż w czasie spaceru pies poznaje nowe zapachy i może spotkać inne czworonogi, co dobrze wpłynie na jego psychikę.

Czym jest aktywny spacer z psem?

Aktywny spacer z psem polega na urozmaiceniu naszemu pupilowi pobytu na zewnątrz. Oczywiście nie musi to być na każdym spacerze. Jednak na jednym spacerze w ciągu dnia warto zapewnić psu rozrywkę. Na aktywny spacer z psem najlepiej udać się rano lub wieczorem w gorące dni, bądź w południe w dni zimowe. Wtedy na dworze panuje odpowiednia temperatura zarówno dla nas, jak i naszego pupila. Aktywności, które zapewnimy psu zmęczą go fizycznie, a także zadbają o jego zmysły. W gorące dni warto zabrać ze sobą wodę dla psa. Możemy to zrobić w specjalnym bidonie w kształcie butelki, który połączony jest z miską. Dzięki temu zadbamy o odpowiednie nawodnienie naszego czworonoga.

Jak urozmaicić spacer z psem?

Pierwszą rzeczą, która możemy zrobić w czasie spaceru jest nauka aportowania. Najlepsze do tego będą zabawki lub piłka tenisowa. Patyki mogą być niebezpieczne szczególnie dla szczeniaków, które mogą je jeść. Dlatego lepszą opcją będzie piłka tenisowa. W sklepach zoologicznych możemy kupić również specjalne zabawki do aportowania. Są one pluszowe i trwałe. Dodatkowo są dobrze wyważone, co umożliwia daleki rzut. Aportowanie to dobry sposób na zabawę szczególnie z aktywnym psem. Inną opcją jest gra w chowanego. Tutaj najlepiej wybrać się na spacer ze znajomym lub członkiem rodziny. Osoba towarzysząca odwraca uwagę psa, a my w tym czasie się chowamy. Następnie czekamy aż pies zauważy, że zniknęliśmy i zacznie szukać. Można też wydać psu komendę szukaj. Jest to dobry sposób na to, żeby nauczyć psa czujności w czasie spaceru. Poszukiwania zaginionego właściciela ma wpływ na odpowiedni rozwój psa. Zabawa ta jest dobra również w czasie nauki przychodzenia na zawołanie. Dzięki temu pies spuszczony ze smyczy nam nie ucieknie. Na spacerze możemy również zapewnić psu zabawy węchowe. Wystarczy mieć przy sobie karmę bądź smakołyki. Dobrze sprawdzi się także gotowane mięso, którego intensywny zapach będzie lepiej wyczuwalny na dworze. Możemy wziąć kilka smakołyków, zawołać psa i rzucić je na ziemię. Warto wydać komendę szukaj, żeby zwierzę wiedziało co ma robić. Ciastka możemy ukryć również na drzewie tak, żeby pies je dosięgnął. Na spacer warto raz na jakiś czas zabrać szarpak, którym pobawimy się z naszym czworonogiem. Jeśli mamy taką możliwość, to warto wybrać się na spacer ze znajomym, który również posiada psa. Będzie to fajne urozmaicenie codziennych spacerów.

Kup teraz!
Uwolnij swoje zwierzę