Jak często zaleca się kąpać psa?

Kapiel psa

Czas jaki powinien upłynąć między kolejnymi kąpielami zależy od rodzaju sierści psa. Ogólnie rzecz biorąc:

U psów krótkowłosych: wystarczy kąpać je raz na półtora miesiąca.
Jeśli jest to pies długowłosy: idealnym rozwiązaniem jest kąpanie go raz w miesiącu. W tych przypadkach zaleca się stosowanie odżywki lub zmiękczacza specyficznego dla psów, w celu uniknięcia splątania sierści.
Psy druciane: najlepiej pielęgnować je co dwa lub trzy tygodnie.
Psy o włosach kręconych: częstotliwość kąpieli tych futrzaków wynosi raz na 20 dni.

Kiedy myjesz psa, pamiętaj, że jeśli dodasz ocet jabłkowy do szamponu, którego zwykle się używa, ich dobry zapach będzie trwał dłużej.

Suszenie, aby zapobiec brzydkiemu zapachowi Twojego psa

Niewłaściwe suszenie może również powodować nieprzyjemny zapach, dlatego ważne jest, aby nie zaniedbać tej ostatniej części pielęgnacji. Często zwykły ręcznik nie wysuszy psa do końca, a jeśli spróbujesz użyć ludzkiej suszarki do włosów, pies może się przestraszyć. Rozwiązanie? Kup profesjonalną suszarkę dla psów. Są to ciche narzędzia, które będą bardzo pomocne w czasie kąpieli. Kiedy futrzak jest już suchy, kolejną rzeczą do zrobienia jest nałożenie domowych perfum z całkowicie naturalnych składników.

Stwórz przyjemny cytrusowy zapach dla swojego futrzaka

Możesz zrobić te perfumy samodzielnie z przedmiotów, które prawdopodobnie masz w domu. Wystarczy wykonać poniższe kroki:

Weź butelkę z rozpylaczem.
Dodaj bazę z wody destylowanej.
Dodaj łyżkę stołową olejku migdałowego.
Dodaj łyżkę stołową gliceryny.
Aby uzyskać przyjemny, cytrusowy zapach, na koniec dodaj sok z ½ cytryny lub pomarańczy.

Teraz wystarczy wstrząsnąć mieszaninę tak, że wszystkie składniki łączą się i można użyć tego jako perfumy, która nie podrażnia skóry psa.

Co zrobić z pozostałym nieprzyjemnym zapachem w domu?

Kiedy już zostawisz swojego futrzaka pachnącego jak cytryny, czas usunąć wszelkie nieprzyjemne zapachy, które zadomowiły się w domu. Skup się na zakamarkach, w których gromadzą się włosy oraz na przedmiotach z najbliższego otoczenia psa, takich jak jego łóżko, ubrania i zabawki, z których korzysta. Jeśli chodzi o zapach, najlepszy jest neutralny odświeżacz powietrza.

Należy jednak pamiętać, że edukacja jest tak samo ważna jak czystość. Edukacja pomoże Twojemu psu zachowywać się właściwie. Nagradzaj go lub dawaj mu słowa zachęty za każdym razem, gdy jest ci posłuszny i nie wspina się na kanapy lub fotele.

Kup teraz!
Uwolnij swoje zwierzę